WIOSNA u Wandy

WIOSNA u Wandy (logo zrobię później)


#1 2010-01-15 20:50:21

asia o.

Moderator

Punktów :   

Matematyka

Miejsce na pomysły, co ciekawego można robić na zajęciach z matematyki :)

Osobiście proponuję na przykład co do mnożenia sporządzanie przepisu na czarodziejską miksturę. Jad węża (dwa 5-mililitrowe naparstki), trzy 4-centymetrowe żabie udka i takie tam... ;)

Offline

 

#2 2010-01-27 10:55:49

monia

Moderator

Re: Matematyka

Ja prowadzę matmę, to mogę podzielić się tym, co już robiłyśmy.
*Dominika ma problemy z dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 100. Więc bawimy się w sklep;] Mamy papierowe pieniądze i masę towarów na sprzedaż. A kiedy chcemy kupić coś, czego 'w sprzedaży' nie ma, to sobie to rysujemy, albo lepimy z plasteliny. A jak pieniążki się kończą bierzemy kredyt wydawany na podstawie wykonanego zadania: tj. śpiewanie piosenki, skakanie na jednej nodze i takie tam.

* W sali gimnastycznej: raz przypadkiem nie było już klucza od naszej sali i pani wysłała nas do sali gimnastycznej. Ktoś z Was ma tam zajęcia? Spontanicznie zmieniłam program zajęć :D Przyczepiłam klucze od sali do najwyższego szczebelka w drabince, a Dominika musiała nas uwolnić (nie byłysmy zamknięte, ale Dominika o tym nie wiedziała) i za każde dobrze zrobione zadanie mogła wejść na kolejny stopień. Z 7 już dosięgnęła kluczy. A 7 zadań zrobionych ;]

* Labirynt: rysujemy na tablicy prosty labirynt z szerokimi korytarzami, mostami, pułapkami i takie tam. Dziecko zamyka oczy, chwyta kredę i przechodzi labirynt prowadzone naszymi instrukcjami "prosto, w lewo, stoooop!' Jak wyjedzie za labirynt trafia do "Zatoki dzielenia", "Jamy smoka matematikosa" i inne głupoty, a każdy most, przeszkoda i pułapka to zadanie. A żeby nie było nudno to niektóre zadania z matmą są zupełnie niezwiązane.

* Wielka gra planszowa: pola zrobione z kartek A4, pionkiem jest dziecko :) My jesteśmy mistrzami gry. Dziecko ma jak najkrótszą drogą dojść do mety. Stoi na polu "2*9" i ma przejść na "18". Jeśli poszło dobrze, idzie dalej, jeśli popełniło błąd - rzucona zostaje na nie klątwa i aby się odczarować losuje karteczkę z magicznej torby, a tam może być już wszystko "Zrób 7 i pół przysiadu", " Wypowiedz swoje imię od tyłu", "Mrugnij 8 razy lewym okiem, 4 razy prawym, weź głęboki oddech i powiedz stół z powyłamywanymi nogami!!"... I tak dalej. Inwencja własna ;]

Na razie tyle :)


"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hewito.pun.pl www.szmatki.pun.pl www.aleg.pun.pl www.all4you.pun.pl www.talisman.pun.pl